Ггромадські слухання
26 березня 2025 р. відбулися громадські слухання, ініційовані Шполянською міською радою ОТГ. У заході взяли участь 48 жителів громади — рідні загиблих захисників, ветерани, учасники ГО «Спілка ветеранів російсько-української війни Шполянщини», волонтери, громадські активісти, представники органів місцевого самоврядування. Учасниками президії були: Віктор Савчук — головуючий, Наталія Поліщук, Сергій Коваль, Наталія Прусак — рахункова комісія, Олег Кошовий — в.о. міського голови, Тетяна Герус — керуюча справами виконавчого комітету.
На порядок денний було винесено 3 питання:
1. Про розміщення на стіні пам’яті світлин загиблих Героїв, які повернулися додому «на щиті» та ветеранів, які померли внаслідок різних причин, уже не перебуваючи в лавах ЗСУ;
2. Про створення Алеї Слави: де саме і хто має право бути на ній похований;
3. Про вшанування пам’яті зниклих безвісти після офіційного підтвердження факту їх загибелі.
Було заслухано думки всіх бажаючих, обговорено і методом відкритого голосування (підняття руки) колегіально ухвалено такі рішення:
1. На стіні пам’яті розміщувати світлини лише тих військових, які загинули на полі бою або померли у військовому госпіталі внаслідок тяжкого поранення; створити стіну пам’яті ветеранів, які померли після повернення додому; місце для її організації ухвалити шляхом проведення окремого громадського обговорення;
2. Організувати Алею Слави для поховання загиблих Героїв на кладовищі по вул. Амосова, де можуть бути поховані і Герої, що загинули на війні, і ветерани (якщо їхні рідні висловлять таке побажання);
3. Розміщувати світлини зниклих безвісти на стіні пам’яті після документального підтвердження факту їх загибелі на війні.
Теми, які піднімалися під час обговорення, надзвичайно важливі й чутливі.
Дякуємо кожному, хто взяв участь у слуханнях, висловив власну позицію, за мужність, за толерантність один до одного, розуміння, а також за те, що разом змогли ухвалити ці рішення.
Доземний уклін рідним наших загиблих Героїв за подвиг їхніх синів, чоловіків, братів в ім’я майбутнього країни.
Щира вдячність ветеранам за наше життя у відносній безпеці, за яке вони боролися й втратили власне здоров’я. Дякуємо за те, що вони, повернувшись з війни, активно поринають у громадське життя, допомагають ставати нашій громаді більш відкритою, що є важливим чинником її розвитку.