Зустріч у затишному просторі Ветеран HUB
6 травня в затишному просторі Ветеран HUB панувала особлива атмосфера глибокої емпатії та взаємної підтримки.
Тут чуттєво говорили про стійкість у проживанні втрати. Зустріч, організована спільно з громадською організацією «Десяте квітня», відбулася завдяки Наталії Мисан — досвідченій психологині, травмотерапевтці, яка вже понад десять років професійно працює з темою втрати, допомагаючи людям знаходити шлях до зцілення.
З перших хвилин зустрічі стало зрозуміло, що це буде щира розмова між людьми, об’єднаними спільним болем. Кожна історія, що звучала, була пронизана особистим пекучим горем. Учасники ділилися розповідями про те, із чим їм доводиться стикатися в найважчий період життя. Це були історії про байдужість, осуд, нерозуміння, а іноді навіть насмішки та нещирість з боку оточуючих.
«Немає жодних правил» у проживанні втрати. Не існує універсального алгоритму того, як «правильно» оплакувати, як часто згадувати, чи потрібно плакати на людях, чи навпаки, зберігати зовнішній спокій. Ніхто не має права вказувати людині, яка переживає горе, як їй поводитися, що відчувати та як діяти. Кожен реагує на втрату по-своєму, у власному темпі та відповідно до своїх індивідуальних особливостей та внутрішніх ресурсів», — ось що, на думку Наталії Мисан, варто враховувати в турботі, у розумінні почуттів згорьованої людини. Головне — бути поряд, бо в тяжких випробуваннях долі може бути важко побачити світло в кінці тунелю. Підтримка може стати джерелом надії та віри в те, що біль з часом вщухне і життя знову наповниться сенсом.