Безбар’єрність у нашій громаді: простір для кожного

#тиждень_безбарєрності

У межах Національного тижня безбар’єрності, що триває в громаді з 19 по 25 травня, нагадуємо: доступність, рівність і підтримка — не гасла, а реальні дії. Кожен із нас повинен працювати так, щоб кожен мешканець громади, незалежно від віку, стану здоров’я, соціального статусу чи життєвих обставин, відчував себе частиною спільноти.

Одним із яскравих прикладів таких змін стало створення Ветеран хабу, котрий функціонує як платформа підтримки, розвитку й спілкування для учасників бойових дій, ветеранів, зниклих безвісти, їхніх родин, а також рідних загиблих захисників. Тут вони можуть отримати психологічну, інформаційну допомогу, узяти участь у різноманітних майстер-класах і заходах, відчути, що вони — не наодинці. Також віднедавна в громаді працює фахівець із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб Віктор Гудима, який надає допомогу вказаній категорії населення (сприяння в оздоровленні, оформленні документів, лікуванні й реабілітації тощо)

Уже втіленою є ініціатива ГО «За розвиток Шполянщини» спільно зі Шполянською міською радою, СТОВ «Лан» та СПОП «Відродження» У громаді з’явився фізкультурно-спортивний простір «ЦеSPORT», створений для ветеранів війни, людей з інвалідністю, військовослужбовців, де вони можуть відновити фізичну форму, займатися спортом і дбати про своє здоров’я у дружньому, мотивуючому середовищі. Тут спорт — не змагання, а підтримка і шлях до внутрішньої рівноваги.

КП «Центр надання соціальних послуг» також працює з особливим акцентом на інклюзію та індивідуальний підхід до кожного відвідувача. Ветерани, люди з інвалідністю, вимушені переселенці, рідні наших захисників, люди поважного віку — кожен, хто потребує підтримки, може знайти її саме тут. Працівники центру — це ті, хто створює простір людяності й довіри.

Сім років поспіль у громаді за принципом «єдиного вікна» працює ЦНАП (Центр надання адміністративних послуг). Нині це відкритий простір, де забезпечується надання банківських послуг, облаштовано туалетну кімнату, у тому числі для осіб з інвалідністю. Тут громадяни й суб’єкти господарювання мають можливість отримати 381 вид послуг. Забезпечується надання адмінпослуги «єМалятко» (Державна реєстрація народження), послуги у сфері соціального захисту населення: субсидії, пільги, допомоги. Особливу увагу спрямували питанню надання зручних, дієвих, швидких та позачергових адмінпослуг ветеранам війни та членам їхніх сімей. Запроваджено роботу «Єдиного вікна ветерана».

Діти з особливими освітніми потребами потребують окремих зусиль з боку дорослих, адже невпинно пізнають життя.

Права дітей з обмеженими фізичними можливостями на освіту і щасливе майбутнє у нашій громаді допомагає реалізувати КУ «Інклюзивно-ресурсний центр». Фахівці центру сприяють забезпеченню права дітей з особливими освітніми потребами на здобуття дошкільної та загальної середньої освіти і надають послуги дітям, які проживають (навчаються) у нашій громаді. Також, згідно з угодами, установа обслуговує діток Лип’янської та Матусівської територіальних громад.

Споруди органів державної влади, державних підприємств, установ і організацій, аптеки, заклади загальної середньої, а також дошкільної і позашкільної освіти обладнані пандусами й інклюзивними вбиральнями, що забезпечують доступ людей з обмеженими фізичними можливостями до освіти, необхідних послуг і товарів тощо.

Артоб’єкт «Серце України» також є безбар’єрним простором.

Отже, тиждень безбар’єрності — це не лише інформаційна кампанія. Це ще один крок у напрямку до громади, де немає «чужих». Сильна громада — це та, яка не залишає нікого поза увагою. Разом творимо простір рівних можливостей.

Поділитись: