8 травня в міському парку Слави відбувся мітинг-реквієм «Перемогли нацизм — переможемо й рашизм»
Біля обеліска зібралися люди різних поколінь. Згадали тих, хто не повернувся з пекла Другої світової війни. Саме їхня мужність, незламність і гідність стали підґрунтям спільної перемоги.
Зосередили увагу на важливості збереження пам’яті про ветеранів Другої світової війни, дітей війни, колишніх в’язнів концтаборів, військовополонених, остарбайтерів — усіх, кого торкнулася страшна рука нацизму в ті далекі часи. Схиляючись перед стелою з викарбуваними прізвищами загиблих земляків, присутні відчули, як крізь роки проростає біль і водночас гордість за свій народ. Хвилина мовчання, квіти й запалені лампадки стали символами вдячності, що не згасає. У кожному слові, що прозвучало цього вечора, відчувалася глибока шана, біль і чітке усвідомлення того, що історія не забута, уроки минулого живуть у нашій пам’яті.
Сьогодні Україна знову проходить крізь випробування війною. І як колись наші предки зупинили темряву нацизму, так і нинішні захисники боронять нашу Батьківщину від нової загрози — рашизму. Їхня мужність — це гідне продовження боротьби за свобод й право жити на своїй землі.
Доземний уклін усім, хто віддав життя за Україну. Пам’ятаємо. Дякуємо за подвиг. Віримо в перемогу.
Вистояли тоді — вистоїмо й тепер.