Бурти́ — село на Шполянщині, Черкаської області. 19 лютого 2020 року приєдналося до Шполянської міської об’єднаної громади.
Розташоване за 21 км від адмінцентру громади — міста Шпола та за 5 км від найближчої залізничної станції Цвіткове на лінії Одеса — Кишинів.
Площа населеного пункту 383,40 га
Населення станом на 01 січня 2020 року — 595 осіб.
Село засноване на початку 18 століття.
Буртами раніше називали великі насипи. Таких в селі було два — звідси і назва Бурти.
У 1862 році в одному із насипів місцевий селянин викопав 25 гарматних ядер, що свідчить про те, що в давніші часи насипи служили фортечними валами. У XIX столітті Бурти були містечком, яке належало родині Орлових. У 1829 році генерал-майор Олексій Орлов збудував тут кам’яну церкву з дзвіницею. Дзвіницю зруйнували у радянські часи, а типова класицистична хрестоподібна в плані будівля церкви збереглася. За сучасності у свяченій будівлі проведено реставраційні роботи та відновлено богослужіння.
Коли жив Тарас Шевченко, Бурти було містечком Черкаського повіту Київської губернії. За спогадами Ф. Лебединцева, Тарас Шевченко ще у дитинстві їздив на базар у це містечко, як працював наймитом у священика села Кирилівки Г. Кошиця. Кілька разів Бурти згадано у повісті «Наймичка».
Під час Другої світової війни 213 мешканців села воювали на фронтах, з них загинули на фронтах війни 166 чоловік, 151 нагороджені бойовими орденами і медалями.
На території села є дві братські могили де поховано 85 воїнів Червоної Армії, які загинули, визволяючи наше село.
Село Бурти має учасників ліквідації наслідків атомної катастрофи на ЧАЕС — Бобошко Віктор Миколайович, Черевко Микола Федорович, Царинник Микола Андрійович. Також, воїнів-інтернаціоналісті (Аліпов Анатолій Олексійович, Мамітько Володимир Михайлович, Вдовицький Володимир Іванович, Кузуб Василь Іванович)
Основним сільськогосподарським підприємством на території села є СТОВ «Україна», яке обробляє 1500 гектарів землі, але чимало людей у Буртах займаються самостійним обробітком земельних паїв.
У селі діє початкова школа, працює сільський клуб, бібліотека, відділення пошти, фельдшерсько акушерський пункт, приватний магазин.
Село Бурти газифіковане.
У селі народилися: