Історія с. Капустине

Капустине, село у складі Шполянської міської ради об’єднаної територіальної громади.

За однією з легенд, першим поселенцем у цій місцевості став запорізький козак, який збудував хатину на краю лісу, почавши вирощувати на розчищеній ділянці землі дуже багато капусти.

Частину капусти козак квасив у дерев’яних бочках, які сам виготовляв з лісної деревини. Потім квашеною капустою пригощав нових поселенців, які згодом почали оселятися поруч. За однією із версій саме ці люди дали прізвище  першому поселенцю – Капуста, від якого згодом пішла назва села.

За іншою легендою, назва Капустине пов’язана з битвою, яка відбулась в урочищі за селом між козаками  і поляками. У ній козаки здобули велику перемогу над ворогам, посікши у запеклій боротьбі  ворожих вояків, як шаткуючи капусту. Після битви  понівечені тіла ворогів ніхто не придав землі. Чорні ворони дзьобали їх кілька тижнів, а місцевий народ назвав цю місцину – Капустине.

У першій половині ХХ століття  відбулося з’єднання двох господарств сіл Іскреного й Капустиного. В період укрупнення господарства було збудовано дороги з твердим покриттям Капустине – Шпола. Добудовано школу, ФАП, баню, пункт штучного осіменіння сільськогосподарських тварин, два корівники на 600 голів, два свинарники-відгодівельники на 1000 голів, приміщення для утримання качок, зернову та продуктову комори, їдальню в тракторній бригаді, майстерню тощо.

 

 

Поділитись:
Перейти до вмісту