Символіка

Герб Шполи

Вперше герб Шполи згадується в документах XVІІІ століття.

30 серпня 1994 року Шполянська міська рада затвердила сучасний герб: в срібному полі жінка в білій сукні і коричневій плахті, що тримає сніп пшениці.  Жінка-шполянка – символ Дарії Миколаївни Лопухіної, що багато зробила для розвитку міста. Срібний колір – символ чистоти й доброти жінки-шполянки, що зображена на гербі. На знак адміністративної підлеглості міста в главі щита зображений старовинний герб Черкас: у червоному полі срібний кінь, що скаче в лівий бік. Автор – член творчої групи Комісії з геральдики міста Черкаси Олег Геннадійович Толкушин.

Прапор Шполи

Прапор Шполи так само, як і герб, був затверджений 30 серпня 1994 року другою сесією Шполянської міської ради. Прапор міста –прямокутне полотнище з трьома однаковими смугами: вгорі – малинова, потім – голуба, внизу – жовта. У центрі полотнища – щит з гербом Шполи, обрамлений білою каймою.

 

СИМВОЛІКА ШПОЛЯНСЬКОЇ МІСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ

Символіку Шполянської міської   територіальної громади — герб, прапор, логотип — затверджено рішенням Шполянської міської ради ОТГ від 12.12.2023 р. №48-3/ІХ.

 Герб Шполянської міської територіальної громади

Мурована срібна корона увінчує щит, що додатково підкреслює статус міста як адміністративного центру територіальної громади (міська громада). Картуш/щитотримач класичної форми виконаний в золотому кольорі. Щит із заокругленням донизу, поділений на верхню та нижню частини.

  • Верхня частина щита на лазурово-блакитному тлі, який символізує величне чисте небо. Дві пари білих крил і шпиль-флагшток – символи свободи, елементи арт-об’єкту «Крила» та географічного  центру України.
  • Хвилі в центрі гербової композиції – символи водних ресурсів громади із золотими берегами, золоті хвильки – безцінна холмиста земля як основа  важливої сільськогосподарської діяльності громади.
  • Нижня частина герба на золотаво-жовтому тлі, яке символізує символ багатства землі та єдності людей, спільної ідеї та внутрішньої згоди, стиглі поля, велич, неосяжні природні ресурси. Мала хоругва (малий щит – геральдично) – білий (срібний) козацький хрест в малиновому тлі – історичний символ лицарської доби козацтва та сучасний спільний символ поселень, що утворилися або розвивалися за славетної доби козацтва. У нижній частині герба на золотистій стрічці назва громади.

Прапор Шполянської міської територіальної громади

Прапор являє собою полотнище квадратної форми, що притаманно міським територіальним громадам. Воно складається із трьох рівних горизонтально розташованих смуг неоднакової ширини: вгорі – лазурово- блакитного, посередині – малинового, знизу – золотаво-жовтого кольору.

  • На лазурово-блакитному тлі, у верхній правій частині розташований малий гербовий щиток малинового кольору із жовтою облямівкою та зображенням білого козацького хреста, що органічно перегукується із гербовою композицією.
  • Для прапору використані характерні історичні кольори для даного регіону — синій, жовтий  та малиновий.
  • Лазурово-блакитна горизонтальна смуга символізує величне чисте небо; малинова – історична данина славетним козацьким часам і здобуткам; золотаво-жовта – основа  важливої сільськогосподарської діяльності громади. Додатково малинова смуга виділена золотими тонкими смужками, що підкреслює важливість даного кольору.

Логотип Шполянської міської територіальної громади

Логотип передбачає вдале поєднання білого кольору та синього. Білий  колір уособлює чистоту, світлу мудрість та історичну спадщину. Синій колір  – красу, славу, щирість.

  • Нижня фігурна риска літери Ш – символ руху, арка руху, де його найтонша частина – початок, більш товща – теперішний час. Даний елемент буде актуальним завжди, як рух успішної громади в розрізі історії та перспективи у майбутньому.
  • Зображення стилізованої букви «Ш» можна розглядати як срібне крило, яке являє собою символ легкості і стабільності – перемогу, а також асоціювати із  арт-об’єктом «Крила», який згуртував 25 регіонів держави.
  • Козацький хрест на логотипі нагадує нам про неймовірну історико-культурну спадщину громади, її розвиток та славу, гордість і шану поколінь.
Поділитись:
Перейти до вмісту