Про встановлення податку на майно (в частині транспортного податку) в м. Шпола на 2016 рік.

У К Р А Ї Н А

ШПОЛЯНСЬКА  МІСЬКА  РАДА ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

Р І Ш Е Н Н Я                             

від  09 липня  2015 р                                               № 46-3 / VI

Про встановлення податку на майно
( в частині транспортного податку)
 в м. Шпола на 2016 рік.

 

Відповідно до пункту 24 статті 26, ст.ст. 59, 69 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21 травня 1997 року N280/97-ВР (із внесеними змінами та доповненнями), ст.ст. 10,  12,  265,267,  Податкового кодексу України від  2 грудня 2010 року № 2755-VІ  (із внесеними змінами та доповненнями) ст.ст. 9, 13, 36 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», враховуючи лист Черкаського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України від 25.06.2015 №03/1759 враховуючи висновок постійної депутатської комісії  з питань планування бюджету та фінансів від  03.07.2015 року,

сесія міської ради вирішила:

 

Встановити податок на майно ( в частині транспортного податку) на території м.Шпола, Черкаської області на 2016 рік.

 

  1. Платниками податку:

– є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, що відповідно до п.п. 267.2.1 п.267.2. ст.267 Податкового кодексу України є об‘єктами оподаткування.

2.Об’єкт оподаткування:

Об’єктом оподаткування є легкові автомобілі, які використовувалися до 5 років і мають об’єм циліндрів двигуна понад 3000 куб.см;

3. База оподаткування:

Базою оподаткування є легковий автомобіль що є об‘єктом оподаткування відповідно до п.п. 267.2.1 п.267.2. ст.267 Податкового кодексу України ;

4. Ставка податку :

Ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25000 ( двадцять п‘ять тисяч гривень) за кожен легковий автомобіль, що є об’єктом оподаткування відповідно до підпункту 267.2.1 пункту 267.2 Податкового кодексу України .

5. Порядок обчислення  податку :

Обчислення суми податку з об’єкта/об’єктів оподаткування фізичних осіб здійснюється контролюючим органом за місцем реєстрації платника податку, на підставі відомостей, необхідних для розрахунку податку, отриманих від органів внутрішніх справ.  Податкові повідомлення-рішення про сплату сум податку та відповідні платіжні реквізити надсилаються (вручаються) платнику податку контролюючим органом за місцем його реєстрації до 1 липня  року базового податкового (звітного) періоду (року).Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року.

Щодо об‘єктів оподатквання, придбаних протягом року, податок сплачується фізичною особою – платником починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об‘єкт. Контролюючий орган надсилає податкове повідомлення – рішення нововму власнику після отримання інформації про перехід права власності.

Нарахування податку та надсилання ( вручення) податкових повідомлень – рішень про сплату податку фізичним особам – нерезидентам здійснюють контролюючі органи за місцем реєстрації об‘єктів оподаткування, що перебувають у власності таких нерезидентів.

Платники податку – юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцем реєстрації об’єкта оподаткування декларацію за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально. У разі переходу права власності на об‘єкт оподаткування від одного власника до іншого протягом звітного року податок обчислюється попереднім власником за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому він втратив право власності на зазначений об’єкт оподаткування, а новим власником – починаючи з місяця, в якому він набув право власності на цей об’єкт. За об’єкти оподаткування, придбані протягом року,  податок сплачується пропорційно кількості місяців, які залишилися до кінця року, починаючи з місяця, в якому проведено реєстрацію транспортного засобу. Щодо об‘єктів придбаних протягом року декларація юридичною особою – платником подається протягом місяця з дня виникнення права власності на такий об’єкт, а податок сплачується починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт.

 

  1. Порядок сплати податку:

Фізичні особи сплачують транспортний податок протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення – рішення.

Юридичними особами податок сплачується авансовими внесками щоквартально до 30 числа місяця, наступного за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.

Зарахування податку до міського бюджету, здійснюється у відповдіності до Бюджетного кодексу України.

7.  Питання оподаткування транспортним податком, які не прописані в даному рішення, вирішуються відповідно до чинних норм податкового законодавства України.

  1. Оприлюднити дане рішення згідно до чинного законодавства на веб – сайті Шполянської міської ради. 

9. Рішення набирає чинності після його опублікування та застосовується з 01.01.2016 року.

10. Екземпляр рішення направити до Шполянського відділення Державної фіскальної служби  України, Смілянської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Черкаській області, для використання в роботі.

  1. Контроль за виконанням даного рішення  покласти на фінансово – господарський відділ міської ради ( Волошенюк О.І.) та постійну депутатську комісію з питань  планування бюджету та фінансів ( Комар П.В.).

 

 

Міський голова                                                                                                        В.М. Заскалета

Поділитись:
Перейти до вмісту