У К Р А Ї Н А
ШПОЛЯНСЬКА МІСЬКА РАДА ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Р І Ш Е Н Н Я
(проект)
від ____________ 2016 № _______/ VIІ
Про встановлення податку
на майно (в частині транспортного податку)
в м. Шпола на 2017 рік
Відповідно до пункту 24 статті 26, статті 59, статті 69 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21 травня 1997 року N280/97-ВР (із внесеними змінами та доповненнями), ст.ст. 10, 12, 265, 267, Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VІ (із внесеними змінами та доповненнями),
сесія міської ради вирішила:
Встановити податок на майно (в частині транспортного податку) на території м. Шпола, Черкаської області на 2017 рік.
1.Платниками податку:
– є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, що відповідно до п. п. 267.2.1 п.267.2. ст.267 Податкового кодексу України є об‘єктами оподаткування.
2.Об’єкт оподаткування:
Об’єктом оподаткування є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 750 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року;
Така вартість визначається центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику економічного розвитку, за методикою, затвердженою Кабінетом Міністрів України, виходячи з марки, моделі, року випуску, типу двигуна, об’єму циліндрів двигуна, типу коробки переключення передач, пробігу легкового автомобіля, та розміщується на його офіційному веб-сайті”.
3. База оподаткування:
Базою оподаткування є легковий автомобіль що є об‘єктом оподаткування відповідно до п. п. 267.2.1 п.267.2. ст.267 Податкового кодексу України.
4. Ставка податку :
Ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25000 ( двадцять п‘ять тисяч гривень) за кожен легковий автомобіль, що є об’єктом оподаткування відповідно до підпункту 267.2.1 пункту 267.2 Податкового кодексу України .
5. Базовий податковий (звітний) період:
Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року.
6. Порядок обчислення податку :
Обчислення суми податку з об’єкта/об’єктів оподаткування фізичних осіб здійснюється контролюючим органом за місцем реєстрації платника податку, на підставі відомостей, необхідних для розрахунку податку, отриманих від органів внутрішніх справ. Податкові повідомлення – рішення про сплату сум податку та відповідні платіжні реквізити надсилаються (вручаються) платнику податку контролюючим органом за місцем його реєстрації до 1 липня року базового податкового (звітного) періоду (року).
З 1 квітня 2015 року органи внутрішніх справ зобов’язані щомісячно, у 10-денний строк після закінчення календарного місяця подавати контролюючим органам відомості, необхідні для розрахунку податку, за місцем реєстрації об’єкта оподаткування станом на перше число відповідного місяця.
Форма подачі інформації встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної податкової політики.
Платники податку – юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцем реєстрації об’єкта оподаткування декларацію за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 Податкового кодексу України, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.
У разі переходу права власності на об‘єкт оподаткування від одного власника до іншого протягом звітного року податок обчислюється попереднім власником за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому він втратив право власності на зазначений об’єкт оподаткування, а новим власником – починаючи з місяця, в якому він набув право власності на цей об’єкт.
Контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.
За об’єкти оподаткування, придбані протягом року, податок сплачується пропорційно кількості місяців, які залишилися до кінця року, починаючи з місяця, в якому проведено реєстрацію транспортного засобу. Щодо об‘єктів придбаних протягом року декларація юридичною особою – платником подається протягом місяця з дня виникнення права власності на такий об’єкт, а податок сплачується починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт. У разі спливу п’ятирічного віку легкового автомобіля протягом звітного року податок сплачується за період з 1 січня цього року до початку місяця, наступного за місяцем, в якому вік такого автомобіля досяг (досягне) п’яти років.
У разі незаконного заволодіння третьою особою легковим автомобілем, який відповідно до підпункту 267.2.1 пункту 267.2 статті 267 Податкового кодексу України є об’єктом оподаткування, транспортний податок за такий легковий автомобіль не сплачується з місяця, наступного за місяцем, в якому мав місце факт незаконного заволодіння легковим автомобілем, якщо такий факт підтверджується відповідним документом про внесення відомостей про вчинення кримінального правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань, виданим уповноваженим державним органом. У разі повернення легкового автомобіля його власнику (законному володільцю) податок за такий легковий автомобіль сплачується з місяця, в якому легковий автомобіль було повернено відповідно до постанови слідчого, прокурора чи рішення суду. Платник податку зобов’язаний надати контролюючому органу копію такої постанови (рішення) протягом 10 днів з моменту отримання. У разі незаконного заволодіння третьою особою легковим автомобілем, який відповідно до підпункту 267.2.1 пункту 267.2 статті 267 Податкового кодексу України є об’єктом оподаткування, уточнююча декларація юридичною особою – платником податку подається протягом 30 календарних днів з дня внесення відомостей про вчинення кримінального правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань. У разі повернення легкового автомобіля його власнику уточнююча декларація юридичною особою – платником податку подається протягом 30 календарних днів з дня складання постанови слідчого, прокурора чи винесення ухвали суду.
Фізичні особи – платники податку мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за місцем своєї реєстрації для проведення звірки даних щодо:
а) об’єктів оподаткування, що перебувають у власності платника податку;
б) розміру ставки податку;
в) нарахованої суми податку.
У разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів (зокрема документів, що підтверджують право власності на об’єкт оподаткування, перехід права власності на об’єкт оподаткування, документів, що впливають на середньоринкову вартість легкового автомобіля), контролюючий орган за місцем реєстрації платника податку проводить перерахунок суми податку і надсилає (вручає) йому нове податкове повідомлення-рішення. Попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим (відкликаним).
Фізичні особи – нерезиденти у порядку, визначеному цим пунктом, звертаються за проведенням звірки даних до контролюючих органів за місцем реєстрації об’єктів оподаткування.
Нарахування податку та надсилання ( вручення) податкових повідомлень – рішень про сплату податку фізичним особам – нерезидентам здійснюють контролюючі органи за місцем реєстрації об‘єктів оподаткування, що перебувають у власності таких нерезидентів.
7.Порядок сплати податку:
Фізичні особи сплачують транспортний податок протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення – рішення.
Юридичними особами податок сплачується авансовими внесками щоквартально до 30 числа місяця, наступного за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.
Зарахування податку до міського бюджету, здійснюється у відповідності до Бюджетного кодексу України.
8. Питання оподаткування транспортним податком, які не прописані в даному рішення, вирішуються відповідно до чинних норм податкового законодавства України.
11. Екземпляр рішення направити Шполянському відділенню Смілянської ОДПІ ГУ ДФС у Черкаській області, для використання в роботі.
Міський голова С.Кравченко
Підготувала:
Кулішова М.В.
Аналіз
регуляторного впливу проекту рішення сесії
Шполянської міської ради „ Про встановлення податку на майно
( в частині транспортного податку) в м. Шпола на 2017 рік”.
Відповідно до п.10.2. ст.10 Податкового кодексу України, місцеві ради обов’язково установлюють та податок на майно в частині транспортного податку. Згідно до п.12.3. ст.12 ПК України сільські, селищні, міські ради та ради об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, в межах своїх повноважень приймають рішення про встановлення місцевих податків та зборів.
Враховуючи положення Податкового Кодексу України, та Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», виникає необхідність встановити на території міста Шпола податок на майно ( в частині транспортного податку) на 2017 рік.Проблемою є те, що міська рада не регулює ставку даного податку, адже вона є стала і зафіксована у ст. 267 ПК України, так само як і інші елементи даного податку, навіть в разі не встановлення радою даного податку, буде застосовуватися ставка податку визначена в Податковому кодексі України.Проте з метою безумовного виконання вимог Податкового кодексу України на території Шполянської міської ради, і пропонується прийняття рішення Шполянської міської ради « Про встановлення податку на майно ( в частині транспортного податку) в м. Шпола на 2017 рік.».
2.Чому визначена проблема не може бути розв’язана за допомогою ринкових механізмів?
Зазначена проблема не може бути розв’язана за допомогою ринкових механізмів оскільки встановлення місцевих податків та зборів це виключна компетенція органів місцевого самоврядування, а тому, встановлення місцевих податків і зборів можливе шляхом прийняття відповідного рішення Шполянської міської ради.
Тому, що відповідно до Податкового кодексу України,органи місцевого самоврядування обов’язково установлюють податок на майно (в частині транспортного податку).
Сфера впливу | Вигоди | Витрати |
Інтереси держави
|
Безумовне виконання вимог Податкового кодексу України.
|
відсутні |
Інтереси місцевої влади | Наповнення міського бюджету. | (витрати робочого часу спеціалістів, пов’язані з підготуванням регуляторного акта), та витрати пов‘язані з оприлюдненням регуляторного акту.
|
Інтереси громадян, мешканців міста, та суб’єктів господарювання | Вирішення частини проблем міста за рахунок зростання дохідної частини міського бюджету. | Витрати пов’язані зі сплатою податку. |
Впровадження регуляторного акту дозволить забезпечити реалізацію державної політики в податковій сфері, зокрема, вимог Податкового Кодексу України, спрямовану на поповнення дохідної частини міського бюджету для забезпечення реалізації програм соціально-економічного розвитку міста.
Проект рішення є нормативно-правовим актом, який спрямовано на:
а) визначення місцевого податку, що встановлюється на території міста, і обов‘язкових елементів податку ;
6.Визначення та оцінка прийнятих альтернативних способів досягнення цілі.
Перша альтернатива – залишити ситуацію без змін та відмовитись від регулювання.
Ця альтернатива не може бути прийнятою для органів місцевого самоврядування, оскільки не буде дотримана вимога до п.10.2. ст.10 Податкового кодексу України.
Друга альтернатива – прийняття рішення про встановлення податку.
Перевагою даної альтернативи є виконання вимог чинного законодавства у сфері оподаткування.
Обраний спосіб:
– відповідає вимогам чинного законодавства;
– забезпечує досягнення цілей державного регулювання;
– забезпечує реалізацію принципів державної регуляторної політики;
7.Опис механізму, який пропонується застосувати для розв’язання проблеми.
Вирішення проблеми щодо врегулювання питань справляння податку на майно ( в частині транспортного податку) на 2017 рік на території Шполянської міської ради пропонується шляхом прийняття відповідного рішення Шполянської міської ради„ Про встановлення податку на майно ( в частині транспортного податку) в м. Шпола на 2017 рік”. Запропонований спосіб досягнення цілей є єдиним і безумовним шляхом вирішення проблеми і ґрунтується на загальнообов’язковості виконання всіма учасниками правовідносин у системі оподаткування норм зазначеного рішення.
8. Обґрунтування можливості досягнення визначених цілей у разі прийняття регуляторного акта.
Враховуючи, що виконання зазначеного рішення є загальнообов’язковим для всіх учасників правовідносин у системі оподаткування, досягнення цілей, передбачених п.5 цього Аналізу, вбачається цілком реальним.
Рішення буде запроваджено на належному рівні і підлягатиме обов’язковому виконанню органами місцевого самоврядування, органами державної податкової служби та платниками місцевих податків і зборів.
9. Ризик впливу зовнішніх чинників.
Зовнішніми чинниками, які впливатимуть на дію регуляторного акта є зміни до чинного законодавства.
10. Обґрунтування строку дії регуляторного акту.
Регуляторний акт буде діяти з 01.01.2017 року по 31.12.2017 року, якщо інше не буде передбачено законом.
11. Показниками результативності регуляторного акта є:
Цільова група: фізичні та юридичні особи, які мають зареєстровані на території Шполянської міської ради згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 750 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року;
Показники результативності
Кількісні показники результативності регуляторного акту:
– розмір надходжень від сплати податку на майно ( в частині транспортного податку) ;
– кількість платників податку;
Якісні показники результативності регуляторного акту :
– збільшення видатків на потреби міста, від надходжень плати податку до бюджету міської ради.
12. Заходи, за допомогою яких буде здійснюватися відстеження результативності акта.
Відстеження результативності буде проводитися шляхом аналізу інформації щодо надходжень до Шполянського міського бюджету від сплати податку на майно ( в частині транспортного податку) .
Строки проведення відстеження – 1 рік, метод проведення відстеження – статистичний.
Вид даних, які використовуватимуться для відстеження – статистичні.
Міський голова С.Кравченко