Проект рішення “Про затвердження мінімальної вартості орендного платежу за нерухоме майно фізичних осіб у м. Шпола на 2017 рік.”

У К Р А Ї Н А

ШПОЛЯНСЬКА  МІСЬКА  РАДА ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

Р І Ш Е Н Н Я

(проект)

від  _________ 2016                               №______/VІ

 

Про затвердження мінімальної вартості

орендного платежу за нерухоме майно

фізичних осіб  у м. Шпола на 2017 рік

 

Відповідно до ст. ст. 25, 26, 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст. ст. 12, 13, 36 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності»,на виконання вимог пп.170.1.2 п.170.2 ст.170 Податкового кодексу України,  керуючись постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 №1253 «Про затвердження Методики визначення мінімальної суми орендного платежу за нерухоме майно фізичних осіб, враховуючи Наказ Міністерства  регіонального розвитку будівництва та житлово – комунального господарства України від 28.07.2016 №236 «Про показники опосередкованої вартості спорудження житла за регіонами України», враховуючи  висновок постійної депутатської  комісії з питань забезпечення законності та правопорядку, охорони прав, свобод і законних інтересів громадян, з питань регламенту, депутатської діяльності та етики від  _______________ 2016 року,

сесія міської рада вирішила:

  1.       Затвердити  Методику розрахунку мінімальної суми орендного платежу за нерухоме майно фізичних осіб  на території Шполянської міської ради (згідно додатку №1).
  2.       Встановити мінімальну вартість місячної оренди одного квадратного метра загальної площі нерухомості, при передачі в оренду (суборенду), житлового найму (піднайму) нерухомого майна (включаючи земельну ділянку, на якій розміщується нерухоме майно, присадибну ділянку), крім земельної ділянки сільськогосподарського призначення, земельної частки (паю), майнового паю (далі – оренда нерухомого майна), на території м. Шпола на 2017 рік ( згідно додатку №2)
  3.       Оприлюднити дане рішення в  ЗМІ, згідно чинного законодавства. Дане рішення набирає чинності з 01.01.2017 року.
  4.       Рекомендувати Шполянському відділенню Смілянської ОДПІ ГУ Міндоходів у Черкаській області  при здійсненні контролю за повнотою надходжень коштів  від надання нерухомості, фізичними особами, в оренду ( суборенду), житловий найм ( піднайм), керуватися даним рішенням.
  5.       Контроль за виконанням рішення покласти на постійну депутатську комісію з питань  планування бюджету та фінансів та на фінансовий відділ Шполянської міської ради.

 

Міський голова                                                                    С.Кравченко

 

 

 

 

Додаток 1

до рішення Шполянської  міської ради

від ___________2016 № _______

 

Методика

розрахунку мінімальної суми орендного платежу

за нерухоме майно фізичних осіб на території Шполянської міської ради

 

1. Мінімальна сума місячного орендного платежу за нерухоме майно визначається згідно Постанови Кабінету Міністрів України “Про затвердження Методики визначення мінімальної суми орендного платежу за нерухоме майно фізичних осіб” від 29.12.2010 р. № 1253. Відповідно до цієї Методики орендарі (крім орендарів – фізичних осіб, що не є суб’єктами господарювання), які згідно з пп. 170.1.2 п.170.1 статті 170 Податкового кодексу України є податковими агентами платників податку – орендодавців, визначають під час нарахування доходу від надання в оренду (суборенду), житлового найму (піднайму) нерухомого майна (включаючи земельну ділянку, на якій розміщується нерухоме майно, присадибну ділянку), крім земельної ділянки сільськогосподарського призначення, земельної частки (паю), майнового паю, (далі – оренда нерухомого майна), мінімальну суму орендного платежу за повний чи неповний місяць такої оренди.

 

Мінімальний розмір плати за користування житловим приміщенням за договором піднайму визначається відповідно до цієї Методики з урахуванням ст.95 Житлового кодексу УРСР .

 

2. У цій Методиці терміни вживаються у значенні, наведеному в Податковому кодексі України.

 

3. Мінімальна місячна сума орендного платежу за нерухоме майно визначається виходячи з мінімальної вартості місячної оренди 1 кв.м. загальної площі нерухомого майна за такою формулою:

П = З х Р,

 

де П – мінімальна сума орендного платежу за нерухоме майно у грн.;

 

З – загальна площа орендованого нерухомого майна у кв.м.;

 

Р – мінімальна вартість місячної оренди 1 кв.м. загальної площі нерухомого майна з урахуванням його місцезнаходження, інших функціональних та якісних показників, що встановлюється органом місцевого самоврядування міста, на території якого розміщення зазначене майно у грн.

 

4. Мінімальна вартість місячної оренди 1 кв. метра загальної площі нерухомого майна визначається за такою формулою:

 

                                          Р =       Р н        х ФхМ               

                                                   К х 12

де Р  – мінімальна вартість місячної оренди 1 кв.м. загальної площі нерухомого майна у гривнях;

 

Рн – середня вартість 1 кв. метра новозбудованого об’єкта, подібного до орендованого, яка обчислюється залежно від ринкової вартості, у гривнях. Визначена згідно наказом Міністерства регіонального розвитку та будівництва України, від 28.07.2016 №236 „Про  показники опосередкованої вартості спорудження житла за регіонами України ”  і становить по Черкаській  області – 8481 грн.

К – коефіцієнт окупності об’єкта у разі надання  його в оренду, що відповідає проектному строку експлуатації такого об’єкту ( від 5 до 100 років). Прийняти  – 75 років.

 

Додатковий коефіцієнт –Ф.

Ф – коефіцієнт  функціонального використання об’єкта.

– для провадження виробничої діяльності зазначений коефіцієнт дорівнює 2,

–  комерційної діяльності – 3,

– некомерційної діяльності, у тому числі для проживання фізичних осіб – 1;

Додатковий коефіцієнт – М

М –  місцезнаходження об’єкта нерухомого майна.

У разі розміщення такого об’єкту:

у центральній частині міста коефіцієнт дорівнює – 2;

близько від центру– 1,5 ;

далеко від центру – 1,0.

 

Пропонується як центральну частину міста вважати наступні вулиці:

–        Лозуватська від непарні номера від №1 до  № 65, парні – від №2 до №64,  Соборна непарні номера від №1 до №37 , парні від №2 до №38, Героїв Крут парні й непарні номера від №1 до №32, Волонтерська, Гоголя, Європейська, ім. Анатолія Таранця, пров. Поштовий, Національна, Пилипа Орлика, Володимира Вернадського, Святослава Хороброго, Вишнева, пров. Мар’янівський, Марянівська від непарні номера від №1 до №33,парні від №2 до №40,  Лебединська непарні з №1 до №17, парні від №2 до №4, Коцюбинського, Щедріна, Каштанова, пров. Волонтерський, Затишна, Степана Бена непарні числа від №1 до 15, парні від №2 до 10.

 

Пропонується близько від центру вважати наступні вулиці:

 

–        Лозуватська непарні від  №65 до  № 97, парні від №64 до №120, Соборна непарні від № 37 до №129, парні від № 38 до № 118, Героїв Крут парні й непарні від №32 до кінця, Горького, Котляревського, пров. Котляревського, Благодатна, Мар’янівська, непарні від №33 до кінця, парні від №40 до кінця, Івана Гонти, Краєвидна, Комарова, Ломоносова, Корольова, Грушевського, І.Франка, Попова, Сергія Рошинського, Чехова, Макаренка, Зелена, Олександра Кондратюка, пров. Олександра Кондратюка, Космонавтів, Лебединська непарні від №19 до №119, парні від №4 до №136, Кутузова, Каландирця,  Івана Гончара,  Чайковського, пров. Чайковського, Володимира Мономаха, Іванівська, пров. В.Котика, Козацька, Квіткова, Колосовського, Лазарєва, Тургенєва, пров. Тургенєва, Б.Хмельницького, Лермонтова, Черняховського, Кооперативна, Київська, Благовісна, пров. Калигірський, Калигірська непарні від №1 до №39, парні від №2 до №60, Калинова, Галана, Короленка, Колективна, пров. Колективний, Толстого, Дніпровська, пров. Дніпровський, Шевченка, пров. Шевченка,  пров. Пірогова, Кошового, Васильківська непарні від №1 до №19, парні від №2 до №20, Ярослава Мудрого, Чорновола, пров. Зоряна, Кавказька, Свободи, Івана Кожедуба, Шкільна, Разіна, Ушакова, Танкістів, Перемоги, Степана Кожум’яки непарні з №1 до №9, парні з №2 по №22, Лютнева, Дружби, Молодіжна, Гвардійська, Садова, Некрасова, Тарасова, Жуковського, пров. Лозуватський, Степана Бена непарні від №15 до кінця, парні від №10 до кінця, Залізняка, Лисенка непарні від №1 до №13, парні від №2 до №34, Лесі Українки, Ковпака, Терешківської непарні від №1 до №43, парні від №2 до №22, Гагаріна, пров. Терешківський, пров. Лисенка.

 

Пропонується далеко від центру вважати наступні вулиці:

–        Соборна непарні від №131 до кінця вулиці, парні від 120 до кінця вулиці, Лебединська від №121 парні та непарні до кінця вулиці, Лозуватська непарні від №99 до кінця вулиці, парні №122 до кінця вулиці, Калигірська від №41 до кінця вулиці парні і непарні номера, Терешк непарні від №45 до кінця вулиці та парні від №24 до кінця вулиці, пров. Героїв Крут, пров. Польовий, Польова, Іцика Фефера, пров. Фефера, Лисенка від №15 до кінця вулиці, та від №26 до №48, Невського, Зарічна, Виноградна, Шолохова, Берегова, Орлова, Подолинського, Карбишева, Нахімова, Степана Кожум’яки непарні від №11 до №15, парні від №24 до 44, Васильківська непарні від №21 до кінця вулиці, парні від №22 до кінця вулиці, Забережна, пров. Забережний, Акоп’яна, Дар’ївська, Привокзальна, Слобідська, Суворова, Олександра Кунця, Різдвяна,  Пушкіна, Папаніна, пров. Папаніна, Олександра Козиря, Михайла Кравченка, Миру, Левка Симиренка, Ушинського, Фоміна, Ярового, братів Коломійченків, Миколи Амосова, Ягідна, Довженка, 40 річчя Перемоги, Низова, Заводська, Агатангели Кримського, Степана Головацького, Івана Піддубного, Симоненка, Рильського, 400 років м. Шпола, Незалежності, Воїнів – миротворців.

 

 

 

Секретар міської ради                                                О.Ф.Денисенко

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток 2

до рішення

Шполянської  міської ради

від _________ 2016 №

 

Мінімальна вартість місячної оренди, одного

квадратного метра загальної площі нерухомості

при передачі в оренду ( суборенду).

Мінімальна вартість місячної оренди одного квадратного метра загальної площі нерухомості при передачі в оренду (суборенду) на території  м. Шполи, складає:

Р = 8481 / (75 х 12) = 9,42  грн.

В  залежності  від  місця розташування   об’єкту  оренди, а також від функціонального використання об’єкту  під  час  визначення  мінімальної  вартості  місячної  оренди  1  кв. м  загальної  площі  нерухомого  майна  застосовуються  додаткові  коефіцієнти:

9,42 х 2 х2 =37,68  грн.,  –   при розташуванні  об’єкта  нерухомого  майна  у центральній частині міста та у  разі  його  використання  для  провадження  виробничої  діяльності;

9,42 х 2 х1,5 = 28,26  грн.,  –   при розташуванні  об’єкта  нерухомого  майна  близько від центру міста та у  разі  його  використання  для  провадження  виробничої  діяльності;

9,42 х 2 х 1 = 18,84 грн.,  –   при розташуванні  об’єкта  нерухомого  майна далеко від центру  міста та у  разі  його  використання  для  провадження  виробничої  діяльності;

9,42 х 3 х2 = 56,52 грн.,  –   при розташуванні  об’єкта  нерухомого  майна  у центральній частині міста та у  разі  його  використання  для   комерційної  діяльності;

        9,42 х 3 х1,5 = 42,39 грн.,  –   при розташуванні  об’єкта  нерухомого  майна  близько від центру міста та у  разі  його  використання  для  провадження   комерційної  діяльності;

        9,42 х 3 х 1=28,26  грн.,  –   при розташуванні  об’єкта  нерухомого  майна далеко від центру  міста та у  разі  його  використання  для  провадження   комерційної  діяльності.

        9,42 х 1 х2 = 18,84 грн.,  –   при розташуванні  об’єкта  нерухомого  майна  у центральній частині міста та у  разі  його  використання  для  некомерційної  діяльності, у тому числі для проживання фізичних осіб;

        9,42 х 1 х1,5 = 14,13 грн.,  –   при розташуванні  об’єкта  нерухомого  майна  близько від центру міста та у  разі  його  використання  для некомерційної  діяльності, у тому числі для проживання фізичних осіб;

        9,42 х 1 х 1 = 9,42 грн.,  –   при розташуванні  об’єкта  нерухомого  майна далеко від центру  міста та у  разі  його  використання  для некомерційної  діяльності, у тому числі для проживання фізичних осіб .

 

 

Секретар міської ради                                                О.Ф.Денисенко

Поділитись:
Перейти до вмісту