Платформа «Кар’єра ветерана» , розроблена Українським ветеранським фондом Мінветеранів за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», — сучасний онлайн-ресурс, покликаний допомогти українським захисникам і захисницям після завершення служби успішно адаптуватися до цивільного життя, зокрема — знайти роботу, яка відповідатиме їхньому досвіду, цінностям і новим життєвим цілям. Для багатьох ветеранів і ветеранок платформа стане містком між військовим та цивільним життям та сприятиме не лише пошуку роботи, а й глибшій трансформації — професійній та особистій.
Що пропонує платформа?
«Кар’єра ветерана» — це більше ніж сайт із вакансіями. Це комплексна система підтримки, що охоплює всі ключові етапи повернення до цивільної роботи:
допомога у створенні резюме;
допомога з перекладом військового досвіду на мову цивільних професій;
доступ до онлайн-навчання для здобуття нових навичок та професійних знань;
інформація про можливості для навчання, перекваліфікації та працевлаштування;
для ветеранів — актуальна база вакансій, що враховують потреби й навички ветеранів;
для роботодавців — актуальна база резюме ветеранів і ветеранок, які мають необхідні досвід та навички;
сприяння у комунікації ветеранів і роботодавців.
Які виклики допомагає долати цей інструмент?
Як показало дослідження про проблеми працевлаштування ветеранів, повернення до роботи після фронту — це складний шлях, на якому захисники й захисниці стикаються з:
необхідністю психологічної адаптації до цивільного середовища;
страхами чи стереотипами з боку роботодавців і колег;
нерозумінням серед HR-фахівців, як етично взаємодіяти з ветеранами;
незнанням юридичних аспектів працевлаштування УБД;
браком інформації про державні програми підтримки;
обмеженим вибором професій, які враховують особливості стану здоров’я, та іншими труднощами.
Платформа «Кар’єра ветерана» має на меті стати підтримкою на шляху пошуку роботи — від перших кроків до повноцінної кар’єри.
Щоб дізнатися більше про можливості платформи «Кар’єра ветерана» — перейдіть на сайт: http://work.veteranfund.com.ua.
Міністерство у справах ветеранів України на виконання Єдиного календарного плану фізкультурно-оздоровчих, спортивних заходів та спортивних змагань України на 2025 рік, затвердженого наказом Мінмолодьспорту від 25 грудня 2024 року № 7766 (зі змінами), забезпечує проведення Всеукраїнських спортивних змагань «Ігри ветеранів», відбірковий етап з кросфіту, які відбудуться 17 травня 2025 року в м. Рівному.
До участі у відбірковому етапі запрошуються військовослужбовці, ветерани війни та особи, звільнені з військової служби, служби у правоохоронних органах, які зазнали травм, поранень або захворювань під час або внаслідок виконання службових обов’язків у зоні бойових дій. Подача документів від учасників для участі у регіональному відбірковому етапі здійснюється шляхом заповнення реєстраційної форми (анкети учасника) та подання підтверджуючих документів за посиланням:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScr-Lt9lAG9GlzRfz5mSfO7IN1FPDVs92XdkfX2alF7pwy85Q/viewform
Або у кабінеті е-Ветеран: https://cabinet.payments.eveteran.gov.ua/tasks/create/10113/10113001
Реєстрація на участь у змаганнях триватиме до 12 травня (включно).
Контактна особа для координації і взаємодії — головний спеціаліст відділу спорту ветеранів війни управління фізичного та ментального здоров’я Міністерства у справах ветеранів України Талія ЖАРОВА, телефон +38 (063) 230 20 11.
31 травня МСК «Дніпро» спільно з Фондом “МХП-Громаді” в межах програми підтримки військових та ветеранів «МХП Поруч», а також разом із Черкаською міською радою та Черкаською ОВА, проведе в Черкасах для ветеранів із усіх громад нашої області спортивні змагання «Бійці духу».
На ветеранських змаганнях будуть представлені такі види спорту:
Кожен учасник змагань зможе обрати категорію, в якій буде виступати, — аматор або початківець.
Стати учасником ветеранських змагань «Бійці духу» просто — потрібно заповнити форму: https://docs.google.com/…/1FAIpQLSdl3Ndlh7D…/viewform…
Міністерство у справах ветеранів України спільно з Міністерством цифрової трансформації України розпочали другий етап прийому заявок на участь у програмі Ветеранський спорт.
Ця ініціатива надає можливість ветеранам та учасникам бойових дій з інвалідністю отримувати щоквартальну фінансову допомогу в розмірі 1 500 грн для відвідування спортивних залів, басейнів та інших закладів фізичної культури.
Реєстрація триватиме з 1 по 20 квітня включно.
Як подати заявку:
Зверніть увагу! Якщо Ви отримували кошти у першому кварталі та використали їх на заняття спортом, то заявку у другому кварталі подавати не потрібно, кошти надійдуть автоматично.
Вимоги до учасників програми:
– Наявність верифікованого РНОКПП (реєстраційного номера облікової картки платника податків)
– Вік від 18 років
– Статус учасника бойових дій (УБД) та/або особи з інвалідністю внаслідок війни (ОІВВ), внесений до Єдиного державного реєстру ветеранів війни (ЄДРВВ).
– Відкриття спеціального рахунку Дія.Картки у банку-учаснику програми
Використання коштів:
Фінансова допомога може бути використана у будь-якому спортивному закладі, що має код категорії продавця (МСС) 7941 «Фізична культура і спорт» або 7997 «Клуби — заміські клуби, членство (спортивний, відпочинок, спорт)». Це дозволяє ветеранам обирати серед широкого спектру спортивних закладів по всій країні.
Залучення спортивних закладів:
Міністерство у справах ветеранів України запрошує спортивні заклади долучитися до програми Ветеранський спорт. Для цього необхідно офіційно працювати, мати відповідний код категорії продавця (МСС) та використовувати POS-термінал для безконтактної оплати. Заклади, які відповідають цим критеріям, можуть розмістити логотип «Тут є ветеранський спорт» для інформування відвідувачів про участь у програмі.
Якщо ваш POS-термінал не має коду 7941 та 7997, або ви не знаєте, як це перевірити, зверніться до банку, з яким укладено договір еквайрингу. Процедура зміни коду займає 1-2 робочих дні і є безкоштовною.
Поширені питання:
Коли подавати заяву?
З 1 до 20 числа включно першого місяця кожного кварталу: у січні, квітні, липні та жовтні. Ви подаєте заяву у цих числах та отримуєте кошти на картку весь рік щокварталу.
Хто може взяти участь?
Ветерани та учасники бойових дій з інвалідністю, яким виповнилося 18 років, за умови, що їхні дані внесені до Єдиного державного реєстру ветеранів війни (ЄДРВВ).
Як внести дані до реєстру?
Міністерство у справах ветеранів отримує дані для внесення в реєстр від понад 20 військових комісій. Наразі міністерство працює над своєчасним оновленням статусів. Якщо вас немає в ЄДРВВ, зверніться до Мінветеранів:
Портал звернень: https://appeal.mva.gov.ua/
Телефони: 063 227 14 56, 063 230 27 88
Скільки часу є на використання коштів?
Допомогу потрібно використати до кінця кварталу, в якому її нарахували. Наприклад, гроші, отримані у квітні, потрібно витратити до кінця червня.
Що буде, якщо не використати кошти?
Якщо не витратили жодної гривні — гроші повернуться до Мінветеранів, а участь у програмі буде припинена. Щоб знову отримати виплату, потрібно подати нову заяву.
Якщо витратили частину коштів — залишок повернеться до Мінветеранів, але участь у програмі продовжиться, і наступного кварталу надійде нова виплата.
Де можна витратити допомогу?
У спортивних закладах, що мають код категорії продавця (МСС) 7941 «Фізична культура і спорт» або 7997 «Клуби — заміські клуби, членство».
Перелік закладів сфери фізичної культури і спорту, спортивних закладів та спортивних клубів, які залучені до участі у програмі Ветеранський спорт
Перелік постійно оновлюється, не всі спортивні заклади є у списку, запитуйте у спортзалів код категорії продавця.
Що робити, якщо не відображається посвідчення ветерана в Дії?
Це може бути через відсутність фото в реєстрах. Якщо ваші дані є в ЄДРВВ, ви все одно можете подати заяву в Дії.
Як виправити дані в ЄДРВВ?
Зверніться до Мінветеранів через https://appeal.mva.gov.ua/
Закликаємо ветеранів та ветеранок скористатися цією можливістю для підтримки фізичного здоров’я, а спортивні заклади — приєднатися до ініціативи та сприяти реабілітації наших захисників і захисниць.
Проєкт реалізовано Міністерством у справах ветеранів України спільно з Міністерством цифрової трансформації України на виконання Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні
З ініціативи першої леді України Олени Зеленської прийнята Національна стратегія зі створення безбар’єрного простору в Україні до 2030 року.
https://docs.google.com/document/d/1b4t4EOpNyBmYm3TOLXs7SdMXNSMloQItEMiSyJxMNvU/edit?usp=sharing
ГО «Київська школа державного управління імені Сергія Нижного» за підтримки ТОВ «Енергетичне партнерство» запускає навчальну програму для дружин і партнерок ветеранів, а також дружин полеглих Героїв, безвісти зниклих воїнів і військовополонених.
Мета програми: допомогти жінкам зміцнити свою психологічну стійкість, отримати важливі юридичні знання, розширити економічні можливості та покращити добробут своїх родин.
Програма включає:
✔️ Психологічну підтримку для себе та близьких
✔️ Юридичні питання ветеранської політики
✔️ Медичні аспекти та вплив стресу
✔️ Основи підприємництва та економічну самостійність
Формат: онлайн, вільний доступ
Деталі та реєстрація:https://www.kspa-ngo.com/platform/veteran-wife
Український ветеранський фонд Мінветеранів запрошує ветеранів і ветеранок взяти участь в анонімному онлайн-опитуванні та поділитися досвідом працевлаштування після служби.
Ветеранів і ветеранок, які мають досвід звільнення зі служби і пошуку роботи, просять розповісти:
Щоб взяти участь в опитуванні, необхідно дати відповіді на запитання в анкеті за посиланням: https://veteranfund.com.ua/opytuvannia/.
Мета опитування — визначити, як впливає перехідний період після звільнення зі служби і до працевлаштування на успішність працевлаштування.
Український ветеранський фонд систематично досліджує потреби ветеранів та ветеранок. Це важливо для розробки ефективних програм підтримки. З результатами попередніх досліджень можна ознайомитися на сайті установи: https://bit.ly/3HchUKO.
13.11.2024
Міністерство у справах ветеранів України з метою виконання пункту 4 завдань і заходів Державної цільової національно-культурної програми забезпечення всебічного розвитку і функціонування української мови як державної в усіх сферах суспільного життя на період до 2030 року, затвердженої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 15.03.2024 № 243-р, щодо розроблення та створення мережі курсів з вивчення української мови (зокрема дистанційних та онлайн-курсів) для різних категорій осіб, у тому числі на безоплатній основі, здійснення інших заходів щодо сприяння опануванню державної мови, повідомляє таке.
Метою даних курсів є забезпечення всебічного розвитку і функціонування української мови як державної в усіх сферах суспільного життя шляхом формування здорового менталітету та культури народу як нації, зміцнення національної свідомості, збереження національної ідентичності.
Міністерство культури та інформаційної політики України поінформувало Мінветеранів щодо функціонування Національної платформи з вивчення української мови (https://speakukraine.net/), де сконцентровано ефективні онлайнта офлайн-ресурси і мобільні додатки з вивчення української мови.
12.11.2024